2020 MELTDOWN

REGISTERED TEAMS

Entries are updated manually. Please allow 2 business days after registration for your team to appear on the Who's Coming list.

 

 

8U Coach Pitch - Max. 6 Teams

1.   Ohio Glaciers 8U - Papuga

2.   BDA Bears 8U - Humphrey

3.   Northwest PA Strikers

4.   Lakeview Bulldogs 8U - Helmick

5.   Erie Outlaws Black 8U - Robie

6.   BVA Metro Elite 8U - Cramer

 

 

9U Division - Max. 6 Teams

1.    Ohio Glaciers 9U - Ziegler

2.    Ohio Glaciers 9U - Struharik

3.    Legends Baseball 9U - Jones

4.    Erie Outlaws Black 9U - Braendel

5.    IVL Baseball 9U - Burke

6.    Brecksville 9U - Biondillo

 

10U Division - Max. 10 Teams

1.   Ohio Glaciers 10U - Erjavic

2.   Ohio Glaciers 10U - Dickey

3.   Titans Baseball 10U - Smith

4.   Sluggers 10U - Rakoff

5.   IVL Baseball 10U - Martin

6.   Ohio SlamForce 10U - VanDyne

7.   Norton Panthers 10U - Hodges

8.   Erie Outlaws Black 10U - Ashton

9.   Steel Valley Kingfish 10U - Leach

 

 

11U Division - Max. 10 Teams

1.   Ohio Glaciers 11U - Gabriel

2.   Ohio Glaciers 11U - Perry

3.   PA Playmakers 11U - Oliva

4.   Tigers 11U - Winowitch

5.   Mercer County Warhawks 11U - Leskovac

6.   Ohio Elite 11U - Andrews

7.   IVL Baseball 11U - Boyer

8.   Erie Outlaws Black 11U - Kennelley

9.   BMP Athletics 11U - Stulak

10.

 

12U Division - Max. 10 Teams

1.   Ohio Glaciers 12U - Fadden

2.   Ohio Glaciers 12U - Ruby

3.   Erie Outlaws 12U - Lackey

4.   Steel Valley Expos 12U - Colapietro

5.   Next Level Legends 12U - Ross

6.   Youngstown Astro Falcons 12U - Durkin

7.   IVL Baseball 12U - Miller

8.   Mentor Cardinals 12U - Vanhimbergen

9.   Manchester A's 12U - Jurkowski

10. Jackson Bears Purple 12U - Ecrement

 

13U Division - Max. 10 Teams

1.   Ohio Tornados 13U - McGeorge

2.   Mercer County Warhawks 13U - Sleek

3.   Steel Valley Expos 13U - Williams

4.   Roth Bros 13U - Cheeks

5.   Youngstown Astro Falcons 13U - Triveri

6.   East Side Sliders 13U - Beavin

7.   New Castle Storm 13U - Double

8.   IVL Baseball 13U - Martin

9.   Roth Bros. Red 13U - Scott

10. Erie Outlaws Black 13U - Ashton

 

14U Division - Max. 6 Teams

1.   Ohio Glaciers 14U - Costantino

2.   Pittsburgh Diamond Dawgs 14U - Gold

3.   Mercer County Warhawks 14U - Hilliard

4.   Conneaut Area Captins 14U - White

5.   Ohio Glaciers 13U - Kibby

 

Roster

X

X

X

X

X

X

 

 

Roster

X

X

X

X

X

X

Roster

X

X

X

X

X

X

X

X

X

Roster

X

X

X

X

X

X

X

X

X

Roster

X

X

X

X

X

X

X

X

X

Roster

X

X

 

X

X

X

X

X

X

Roster

X

X

 

X

X

​​​

 

 

 

Ins.

X

X

X

X

X

 

 

 

Ins.

X

X

X

 

X

X

Ins.

X

X

X

X

X

X

X

X

Ins.

X

X

X

X

X

X

X

Ins.

X

X

X

X

X

X

X

X

X

X

Ins.

X

X

X

X

X

X

X

X
 

X

Ins.

X

X

X

​​​​​

Contact

GLACIERS SPORTS, INC.

 

P.O. BOX 2850

YOUNGSTOWN, OH 44511

​​

Contact us today at:​

ohioglacierssocial@gmail.com

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black YouTube Icon

© 2020 by Glaciers Sports, Inc.