2021 MELTDOWN

REGISTERED TEAMS

Entries are updated manually. Please allow 2 business days after registration for your team to appear on the Who's Coming list.

 

 

8U Coach Pitch - Max. 12 Teams

1.   Ohio Glaciers 8U - Carchedi

2.   BDA Bears 8U - Sperlazza

3.   Beaver Valley Black 8U

4.   Beaver Valley White 8U

5.   New Castle Storm 8U - Piccirillo

6.   Shenango Ironmen 8U - Harper

7.   Hermitage 8U - Tomko

8.   IVL Baseball 8U - Price

9.   Canon-Mac Blaze 8U - Enrietti

10.

11.

12.

9U Division - Max. 12 Teams

1.   Ohio Glaciers 9U - Anderson

2.   Ohio Valley Rubber Ducks 9U - Danko

3.   BDA Bears 9U - Humphrey

4.   Pittsburgh Spikes 9U

5.   Canfield Baseball 9U - Koenig

6.   Shenango Ironmen 9U - Telesz

7.   Northwest PA Strikers 9U - Minnear

8.   Jokers Baseball 9U - Mistovich

9.   Twinsburg Tigers 9U - Nelson

10. Sting Baseball 9U - Afler

11. Pittsburgh Diamond Dawgs

12.

 

10U Division - Max. 12 Teams

1.   Ohio Glaciers 10U - Malaska

2.   Ohio Glaciers 10U - Struharik

3.   Sting Elite 10U - Pohodich

4.   Mercer County Warhawks 10U - Fertig

5.   IVL Baseball Navy 10U - Burke

6.   Flood City 10U

7.   Evolution Baseball 10U - Anzevino

8.   Knights Baseball 10U - Creech

9.   PA Playmakers 10U - Oliva

10. Pittsburgh Diamond Dawgs 1

11. Pittsburgh Diamond Dawgs 2

12.

 

11U Division - Max. 12 Teams

1.   Ohio Glaciers 11U - Erjavic

2.   Ohio Glaciers 11U - Papuga

3.   North Royalton Bears 11U - Saul

4.   BDA Bears 11U - Gilmore

5.   Pittsburgh Spikes Blue 11U

6.   Pittsburgh Spikes Orange 11U

7.   Akadema Naturals 11U - Dobson

8.   Flood City 11U

9.   Sting Baseball 11U - Werner

10. Pittsburgh Diamond Dawgs 1

11. Pittsburgh Diamond Dawgs 2

12.

 

12U Division - FULL

1.   Ohio Glaciers 12U - Gabriel

2.   Ohio Glaciers 12U - Pitzulo

3.   Pittsburgh Spikes Blue 12U

4.   Sting Baseball 12U - Winowitch

5.   Erie Outlaws Black 12U - Kennelley

6.   Mercer County Warhawks 12U - Lucas

7.   Flood City 12U

8.   IVL Baseball Navy 12U - Boyer

9.   PA Playmakers 12U - Oliva

10. Harcore Elite Black 12U - Szebalskie

11. B2 Bulls 12U - Hershey

12. JABC TinCaps 12U - Kearns

13. Erie County Baseball 12U - Herr

14. Pittsburgh Diamond Dawgs 1

15. Pittsburgh Diamond Dawgs 2

 

12U WAIT LIST:

1.

2.

13U Division - Max. 12 Teams

1.   Ohio Glaciers 13U - Levonyak

2.   Stark Raiders 13U - Kozma

3.   Flood City 13U

4.   Ohio Wildcats White 13U - Jobe

5.   Manchester A's 13U - Jurkowski

6.   Prospects Pirates 13U - Gebhardt

7.   PA Playmakers 13U - Oliva

8.   B2 Bulls 13U - Jarabeck

9.   Stow Bulldogs 13U - Stewart

10. Pittsburgh Diamond Dawgs 1

11. Pittsburgh Diamond Dawgs 2

12.

 

14U Division - Max. 12 Teams

1.   IVL Baseball White 14U - Hardgrove

2.   Monroeville Gators 14U - Beavin

3.   Wheeling Post 1 14U - Cover

4.   Flood City 14U

5.   Hambden Havoc 14U - Gigliotti

6.   Bobcat Baseball Club 14U - Mann

7.   Midwest Stars 14U - Marconi

8.   Aces Elite 14U - Miller

9.   Ohio Tornadoes 14U - McGeorge

10.

11.

12.

 

Roster

 

 

Roster

Roster

Roster

Roster

 

Roster

Roster

 

Ins.

Ins.

Ins.

Ins.

Ins.

Ins.


 

Ins.

Contact

GLACIERS SPORTS, INC.

 

P.O. BOX 2850

YOUNGSTOWN, OH 44511

​​

Contact us today at:​

ohioglacierssocial@gmail.com

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black YouTube Icon

© 2020 by Glaciers Sports, Inc.